Mnoho z nás již slyšelo o fitness náramcích, fitness hodinkách či moderních krokoměrech.  Není se čemu divit, jedná se o hit dnešní doby. Mnoho lidí má sedavé zaměstnání a snaží se vyhnout obezitě, proto si také nějaký ten fitness náramek opatří. Díky takovému náramku mají přesný přehled o své fyzické aktivitě a přesně ví, kolik kalorii během dne spálili. Nejnovější náramky dokonce umí monitorovat i spánek či další fyzické aktivity. Jedním z takových náramků je i Mi Band 2 od firmy Xiaomi.

náramek na ruce

Firma slibuje dlouhou výdrž baterie, skvělý design, monitorování spánku, přesný krokoměr a pomocí mobilní aplikace sledování i dalších fyzických aktivit. Dále slibuje firma voděodolnost náramku a upozornění na nově došlé SMS či volání.

Pokud bychom se měli pozastavit u baterie, firma slibuje výjimečně dlouhou výdrž a opravdu je třeba uznat, že nelhala. Náramek stačí nabít jednou za dvacet až třicet dní, což je naprosto excelentní. Další co firma slibuje se skvělý design. I zde je nutné podotknout, že náramek vypadá opravdu hezky a stylově. Ovšem pokud bychom se měli zastavit nad monitoringem spánku a přesností krokoměru, musíme upozornit na mírné chyby. Pokud budeme kroky přesně počítat, zjistíme, že krokoměr není úplně přesný. Pokud bychom to měli odhadnout, na 200 metrech se počet liší zhruba o 20 kroků. Monitoring spánku je též nepřesný.
náramek na postavě

Jestliže bychom se měli vrátit se kladům, rozhodně bychom sem zařadili voděodolnost. Překvapivě je náramek opravdu voděodolný a není nutné ho sundávat ani při sprše či při návštěvě bazénu.

K náramku je dostupná i aplikace do mobilu, kde si můžete nastavit i jiné aktivity nežli chůzi. Můžete si zde prohlédnout i své statistiky. Aplikaci je třeba zhodnotit kladně, neboť je jednoduchá na obsluhu a přinese vám spoustu zajímavých informací.

Zhodnotíme-li tedy náramek celkově, zajisté neprohloupíte. Vzhledem k jeho ceně je kvalita více než odpovídající.