DoNotPay je aplikace vytvořená v UK proti parkovacím lístkům, teď už je však schopná čelit více než 1000 problémům. Je dostupná nejen ve Spojených státech, ale už i tady, v Evropě. Tvůrce této aplikace, student Stanfordské univerzity, Joshua Browder, oznámil rozšíření aplikace minulý týden.
internetová aplikace
Tato aplikace dokáže pomocí umělé inteligence vyřešit až 1000 otázek, mezi které patří třeba získání náhrady v případě nesplnění slibů a povinností společnosti. Uživatelům je tak umožněno dostat okamžitou pomoc.
Po otevření programu se před vámi objeví modrá obrazovka s prázdným vyhledávacím polem, do kterého zadáváte svůj dotaz. DoNotPay následně předloží různé možnosti, většinou se jedná o dokumenty ve formátu PDF, které pak uživatel vyplní. Program dokáže zadaný požadavek komplexně přetlumočit tak, aby dokázal snadno najít řešení. Pokud například napíšeme slovo „záruka“, robot nám nabídne písemný požadavek na vrácení peněz za položku.
„Většina lidí nemá energii ani čas řešit tyto problémy. Tato aplikace bude v tomto ohledu velmi užitečná.“ prohlásila Laura DiDio, hlavní analytička ITIC.
Aplikace nabízí i možnost nápovědy, která pomocí e-mailu adresuje podporu ve Velké Británii. Odpověď je slíbená do 24 hodin. Pro větší efektivitu používá program lokalitu uživatele, aby poskytla ty nejlepší výsledky pro danou oblast.
„Ačkoliv se DoNotPay zaměřuje na všední a každodenní problémy lidí a jejich bezpečné provedení složitými formami právních předpisů, má značný potenciál i pro budoucí využití společnostmi.“ řekl Charles King, hlavní analytik Pund-IT.
sledování mobilu
Stávající politická situace by mohla způsobit, že pomoc DoNotPay bude vyhledávat čím dál více lidí.
„Některé firmy a individua aktivně využívají mezer v předpisech a zákonech, aby oklamaly spotřebitele a více profitovaly.“ uvedl King. „Pokud může DoNotPay pomoct zatnout takovým společnostem tipec, zaslouží si rozhodně pozornost.“