Nadváha je v našich končinách jako doma, a to i ta extrémní, co se označuje jako obezita. Je pravda, že na tom nejsme zatím ani zdaleka tak zle jako třeba Američani, nicméně zase tak daleko od nich v tomto ohledu nemáme. Za obezitou stojí samozřejmě špatný životní styl. Nedostatek pohybu, ale přebytek jídla. Hlavně nezdravého jídla plného tuku, soli a cukru. Tyto dvě věci vedou dříve nebo později k nadváze a následně i k obezitě. Je tedy vhodné začít cvičit, pokud možno pravidelně a dávat si více záležet na jídelníčku. Zeleniny například může člověk zkonzumovat, co hrdlo ráčí, a nepřibere ani jedno deka.

Mládež na trampolíně

Co se sportu týče, je potřeba si vybrat nějakou aerobní aktivitu. Takových je celá řada. nejznámější je asi běhání následované cyklistikou. Nicméně ani jeden ze zmiňovaných sportů není pro každého. V takovém případě je možné využít třeba i trampolínu 366. Jedná se o klasický cvičební nástroj, na kterém se rovněž skvěle hubne.

Je pravda, že trampolíny byly v posledních desetiletích nejen u nás docela v útlumu, nicméně v poslední době se zase vracejí na scénu. Ne však v tělocvičnách, ale na dětských hřištích a pro někoho možná překvapivě i v mnoha domácnostech. Na západě je to hit a vypadá to, že i u nás se tento druh sportování docela uchytil. Není ani divu, skákání je docela zábava, ovšem zábava, co funguje. Je však dobré se tomuto druhu cvičení věnovat alespoň třikrát v týdnu, vždy po půl hodině. V opačném případě nebude mít snažení takový efekt, jak by se asi dal předpokládat. Je potřeba, aby si tělo na sportování zvyklo.

Pružiny od trampolíny

Obecně se dají trampolíny rozdělit do dvou kategorií, a sice na interiérové a exteriérové. Prvně zmíněné modely jsou daleko menší, ale na druhou stranu se dají používat třeba i v obývácích nebo ložnicích. Snadno je pak lze zasunout třeba pod postel. Venkovní typy jsou sice velké, ale na druhou stranu je může často používat i více lidí najednou. Jsou navíc vybaveny i různými užitečnými bezpečnostními prvky, které dokáží cvičence ochránit. Mezi ně se běžně počítají například ochranná síť a kryt na pružiny.