Jedním z míst, které určitě stojí za prozkoumání, je Zanzibar. Kouzelný ostrov, jehož břehy omývá Indický oceán. Ve kterém je možné se nejenom zdokonalit ve šnorchlování. Ale můžete si tu zaplavat i s delfíny, absolvovat vyjížďky na lodích s místními rybáři, nebo vyzkoušet kitesurfing.  Aktivity, které během dovolené podniknete, záleží jenom na vaší volbě. Tím, že Zanzibar leží kousek od rovníku, teplota je tu stejná po celý rok. Příjemných třicet stupňů se nemění ani v letních měsících, neboť je ochlazována mořským vánkem. Na tuto cestu je ideálním dopravním prostředkem letadlo.

Cestování letadlem

Kterým zažijete tu úžasnou možnost se přemístit na místo během nočního letu. A ráno už vyrazit na písečnou pláž. Srí Lanka je další z ostrovů, na kterém lze zažít mnohá exotická dobrodružství. Ne nadarmo bývá toto místo označováno slovem ráj. Nádherná krajina, protkána banánovými a palmovými plantážemi, rýžovými políčky. Či plantážemi čajovými. Výlety za divokými slony je jenom jedna z aktivit, které lze na ostrově provozovat. Na své si přijdou i milovníci místních specialit. Ochutnávat mohou jak langusty, kalamáry, tak i další plody moře.

Cesta za exotikou

Dalším z exotických ostrovů jsou Maledivy. Na které lze letecky vyrazit ze Srí Lanky. Během třiceti minut tak můžete rozšířit svoje prázdninové cestování. Počasí na Maledivách je i pro nás Evropany příjemné. Dobré je vědět, že je ovlivněno dvěma monzuny. Během května až října tu panuje poněkud vlhčí podnebí. Červenec a srpen jsou sice více deštivé, ale v tomto pásmu to všichni cestovatelé vítají. Za skvělými zážitky určitě vyrazte do Dubaje. Místa, které v českém překladu znamená něco jako místo srazu. A pro vás je to pozvánka na sraz jak s dech beroucími mrakodrapy a mešitami, tak exotickými pouštěmi.  Do svého cestovatelského plánu rovněž zahrňte návštěvu do Abú Dhabí. Kde se nachází nejvyšší budova světa a svou velikostí vás ohromí i nákupní centrum Dubaj Mall i mnoho historických památek, které jsou ukryty v tomto neuvěřitelném labyrintu. Milovníci koupání v moři tu najdou dlouhé písčité pláže s průzračnou vodou, ve které je možné vyzkoušet všechny vodní sporty.