Podle každého je totiž zdravý životní styl něco jiného! Někdo považuje za zdravé jíst několikrát za den ovoce, někdo zase věří, že pokud si dá každý den dávku vitamínů v tabletách, dodržuje zdravý životní styl a někomu pro to stačí, aby jednou za týden absolvoval krátkou procházku v parku.

V každém případě je třeba si uvědomit, že vlastní zdraví ovlivňujeme nejvíce svým vlastním životním stylem a to z osmdesáti procent! To je poměrně hodně, že? Zbývajících dvacet procent pak ovlivní ostatní vnější či vnitřní vlivy, jako je dědičnost, zdravotní péče a podobné faktory. Je třeba si uvědomit, že životní styl ovlivňuje tolik faktorů, že vlastně je ani nelze vyjmenovat. Jde prostě o celý balíček našeho žití. Některé faktory jsou samozřejmě více důležité a některé zase více.
cigareta v popelníku

Kouření

Co si budeme říkat, kouření určitě škodí zdraví. Přestaňte kouřit, nepokoušejte své tělo! Vyhýbejte se zakouřeným prostorám. Dbejte na to, ať Vaše plíce mohou dýchat tak, jak jim je dáno. Uvědomte si také, že kouření nejen škodí plicím, ale také zhoršuje Vaši fyzickou kondici. Pokud totiž přestanete kouřit, určitě pocítíte úlevu a větší fyzickou výdrž při Vašich oblíbených fyzických aktivitách!

Strava

Zdravá strava neznamená pouze sirovou zeleninu. Jde o balíček zdravé, pestré a vyvážené stravy, ze které se snažíme odstranit chemii, přepálený tuk a rafinované cukry. Tedy jezte pravidelně alespoň pětkrát denně. Jezte ovoce a zeleninu. Vyhýbejte se uzeninám, sladkostem, smaženým jídlům a jídlům z rychlého občerstvení, jako je například hamburger a podobné chuťovky.

Pohyb

Pojďme si říct, že je třeba se také hýbat. Protože jak se to říká? Ve zdravém těle zdravý duch! Každý den zkuste minimálně chodit alespoň půl hodiny po parku či si prodlužte o jednu zastávku Vaši chůzi do práce a z práce. Neváhejte a vyjděte si schody, namísto použití výtahu.
láhve šampaňského v ledu

Alkohol

Ať si každý říká, co chce, je jasné, že pokud to přeháníte s alkoholem, škodíte si. A to pomineme, že škodíte i okolí. Jistě, občasná sklenička je možná i ku prospěchu, ale pojďme si říct, že pokud pijete více každý den, neděláte si dobře ani po fyzické, ani po duševní stránce!