Během našeho života se kritéria na zařízení bytu mění. Souvisí to s věkem, zkušenostmi, penězi a počtem členů v domácnosti. Něco jiného si pořídíte ve dvaceti, kdy máte hluboko do kapsy a budete nejspíš obíhat obchody se zbožím z druhé ruky nebo budete vděčni rodičům, že Vám přenechali nějaké staré kusy nábytku, abyste nebydleli mezi holými stěnami. A něco jiného si koupíte ve čtyřiceti, kdy máte rodinu, dvě děti, psa a na účtu půl milionu k dobru. No dobře, to je trochu pohádka, ale jste prostě již určitým způsobem finančně zabezpečeni a máte vytříbenější vkus.
pohodlí v obýváku
V tom je ale většinou ten háček. Skloubit vkus s pohodlím a nabídkou na trhu. Dnes si naštěstí můžete nábytek již před koupí vyzkoušet. V obchodech Vás nechají posedět nebo poležet skoro libovolně dlouho a můžete strávit celkem zábavné odpoledne přesedáním z židle na židli, z pohovky na pohovku, z křesla do křesla. To ale stále ještě není zárukou toho, že si dobře vyberete.
černé sofa

Jaká kritéria brát v potaz?

· Velikost a tvar
Určitý kus nábytku se Vám sice může nadevše líbit, ale do Vašeho bytu se prostě nevejde a nehodí, s tím nic nenaděláte. Řiďte se tím, pro kolik lidí nábytek pořizujete a kde bude umístěn.
· Výšku opěrné části
Vyšší lidé potřebují vyšší opěrku. Někdo si potřebuje opřít hlavu, jiný ne.
· Možnost rozložení
Velmi podstatná otázka. Rozkládací nebo ne.
· Úložné prostory
Jak pod křeslem, taburetem nebo sedačko, či postelí můžete leccos uschovat.
· Typ potahu
Kvality potahových látek se liší, je třeba dobře vybírat, abyste byli schopni nábytek udržovat sami a nemuseli volat každý měsíc odborníka na čištění čalounění.
· Barva
Poslední, ale neméně důležitý bod. Měla by být praktická kvůli skvrnám, ale zároveň se Vám hodit do interiéru. Bílá je krásná, ovšem udržet ji bílou řadu let…