Voňavý hruškový květ …

Takto vypadá krásný přírodní voňavý květ hrušně, který dělá radost poetickým duším. A z tohoto květu se časem vyvine báječný a šťavnatý plod, který zase na oplátku dělá radost, zvláště mužům, kteří milují nápoj zvaný h r u š k o v i c e Lihovárek.

Toto báječné pití je nejspíše po slivovici, která se vyrábí ze zralých až přezrálých švestek, druhou nejoblíbenější pálenkou. A není divu, protože pálení hruškového destilátu získalo svou dlouholetou tradici napříč celou Evropou.

hruškový květ

Již naši předkové pálili …

Mnozí z nás si možná pamatují důmyslné přístroje dědečků či pradědečků, kde pomaloučku a polehoučku skapávala kapku za kapkou pálenka. Ale vy to už nezkoušejte. Za prvé to není zrovna regulérní asi výroba a za druhé si můžete kvalitní hruškovici dnes dopřát bez strachu a s chutí.

Pro pálení jsou nejlepší Čáslavky

Pro vypálení pálenice jsou nejoblíbenější a nejvhodnější hrušky Č á s l a v k y a jejich druh nejčastěji Kongresovky anebo Williams. Občas výroba nepohrdne ani Děkankou Robertovou.

Pro vůni a především chuť se hruškové destiláty a r c h i v u j í v d u b o v ý c h s u d e c h, a to proto, že získávají svou nádhernou typicky zlatavou barvu a příjemnější dokonalejší jemnou chuť.

sladké hrušky

Radlík Hruškovice z dubového sudu

Radlík Hruškovice z dubového sudu je jedním z úžasně voňavých produktů l i h o v á r k u. Radlík se nemá za co se svými čtyřiceti třemi procenty stydět! Má medově ovocnou chuť po zralých hruškách. A tuto chuť vhodně doplňují akordy vanilky, ořechů a částečně v ní můžete ucítit na jazyku i čokoládu. Radlík Hruškovice z dubového sudu je dokonalý dárek a skvělé překvapení pro každého muže, který ví, co chutná dobře!

Vítaný dárek i pro kosher

Kosher neboli košer jsou pravidla pro čistotu jídla židovské kuchyně. A právě kosher splňuje Agnes Hruškovice Muškatelka s celými čtyřiceti pěti procenty. Tato pálenka má příjemnou sladkou chuť, kterou zvýrazňuje tolik typická muškátová kořenitost. Proto je svým zpracováním a chutí svérázná, dostatečně silná, a proto též silně návyková.

Je to prostě vynikající s e l e c t i o n výběr.