Některé děti si hledají kamarády snadněji a některé hůře. Proto je dobré, jim v jejich snahách pomoci. Není třeba mnoho. Stačí jen vytvářet vhodné příležitosti k tomu, aby se děti mohly často setkat se svými vrstevníky. A jak se o dostatek příležitostí postarat? Někdy stačí skutečně málo. Jen vybavit vaši zahradu tak, aby byla dostatečně atraktivní a obsahovala co nejvíce herních prvků. Hřiště ve vaší ulici nebudou tak hojně navštěvované, jako vaše zahrada, pokud si na ni pořídíte například trampolínu. Skákání na trampolínách se stává v posledních letech velmi populární.
stromy nad dívkou.jpg
Proč skákání?
Proč bychom měli naše děti co nejvíce ve skákání podporovat? Nemůže být skákání nebezpečné? Skákání na trampolíně vybavené ochranou sítí a s dostatečnou nosností je velmi bezpečnou zábavou. Představuje formu účinné posilovací aktivity, která má vliv na správný vývoj koordinace a posilování mnoha skupin svalů. Skákáním se spálí významné množství kalorií, a proto se nemusíte bát dopřát dětem čas od času i nějakou sladkost. Dalším důvodem je samozřejmě mnoho a mnoho smíchu, který bude zaznívat po celý den, kdy počasí dovolí obsadit trampolínu dětskými návštěvníky. V neposlední řadě pak poskytuje místo, kde se děti společně setkávají. Jistě i vy souhlasíte, že je to mnohem lepší místo než před obrazovkou počítače s nejnovější hrou.

Správná péče
Kvalitní materiály zajišťují dlouhou životnost i v případě vystavení povětrnostním podmínkám. Přesto je vhodné si pořídit i některé užitečné doplňky. Pružinový systém a skákací plochu chraňte krycí plachtou. Náhradní díly na trampolínu jsou velmi dostupné, a proto si můžete být jisti, že vám jeden kus bude sloužit mnoho let.
malá brunetka.jpg
Jaký typ
Nejprve je třeba se rozhodnout, zda bude sloužit pouze dětem nebo i dospělým. Vyberte podle věku dětí, podle celkové nosnosti a podle počtu dětí, které budou trampolínu užívat současně.