Můžou to být hračky, jídlo nebo věci určené k dalšímu užití. Důležité je, že je to vaše tvorba. V tomto jsou Češi celosvětově jedničky. Pokud něco nemůžu sehnat, tak si to zkrátka vyrobím. Nejčastěji se asi jedná o jídlo, protože to potřebuje každý z nás.
Ručně vyráběná kuřátka
Domácí jídlo
Jídlo uvařené doma, podle receptu po babičce nebo mamince. To už není taková rarita. Kdo nikdy nezkoušel nic uvařit. Čistě teoreticky, je domácím produktem například čaj nebo polévka ze sáčku, protože k finálnímu produktu se musíme nějak dopracovat. Kdo je zkušený, umí vařit i pokrmy, které by zasloužily pořádné kuchařské ocenění. Není od věci zmínit i to, že jídlo vařené z domova může být jak chutnější, tak levnější než z restaurace. A mimo jiné, domácí výrobky jsou teď žádané a recepty jsou k dostání volně na internetu.
Hračky pro děti
Háčkované panenky, nebo dřevěné loutky. Skoro by se zdálo, že tyto věci můžeme dnes najít už pouze v muzeích, ale vyrobit je určitě není tak těžké, jak si můžeme na první pohled myslet. Často tím vykouzlíme dětem úsměv na tváři, zejména pokud se jedná o dárek. Pokud v sobě máte dost kreativity, zkuste se pustit i do větších projektů, jako například stavba nějakého přístřešku pro děti na hraní. Uvidíte, že si děti váš výtvor zamilují.
Keramické výrobky, postavička
Použitelné věci
Doma si můžete vyrobit i spoustu věcí, které se dají dále využívat. Ať už to jsou různé designové dózy a úložné prostory nebo třeba obyčejné mýdlo, jejich výroba je zábavná a kreativní práce. Čerpejte nápady a inspiraci z internetu a váš domov se potom může pyšnit výrobky, které nikdo jiný nemá. Třeba taková nezbytnost pro pány, bedýnka na nářadí. Není tak složité pokusit se stlouct pár prkýnek. Hned máte kam dát vaše nářadí a nemusíte do obchodu. Dámy jistě ocení třeba okrasný květináč. Zkuste vzít nějaký starý, co máte doma, natřít ho novou barvou nebo ho omotat dekoračními provázky. Získáte krásný designový prvek do vaší zahrádky.
Pamatujte, že v kreativitě se meze nekladou a pro mnoho věcí ani nemusíte do obchodu.