Jestli-že jste si právě koupili novou tiskárnu, jistě chcete, aby i kvalitně tiskla. Základem každé takové tiskárny je kvalitní barva. Přitom pokud si tuto technologii pořídíte, již v základu obvykle mívá toner. Nicméně tato náplň není obvykle dodávána plná. Zejména proto, je během následujících pár měsíců nutné dokoupit barvu novou.
tiskárna z blízka
Následně stojíte před volbou, zda investovat peníze do autorizovaných a kvalitních barev, nebo jít cestou levnější. Za předpokladu, že si vyberte levnější variantu, měli byste vědět, že tyto tonery nejsou tak kvalitní. Dokonce ani výsledný dokument nebude vypadat tak hezky a kvalitně. Tento rozdíl je patrný zejména při barevném tisku fotografií. Zde poznáte téměř okamžitě, jak moc kvalitní náplň jste si zvolili. Kromě nekvalitního tisku mají levné náplně i další nevýhodu. Nebudete-li líní a přečtete-li si návod k použití a záruční podmínky každé tiskárny, zjistíte, že po použití těchto neautorizovaných tonerů se veškerá záruka ruší a opravit si ji musíte na vlastní náklady. Důvod je jasný. To že používáte náplně, které ničí vaši tiskárnu, byla vaše svobodná volba, nikoliv chyba výrobce. Chcete-li tedy na tiskárnu v budoucnosti ještě někdy uplatit záruční list, nikdy tento druh barev nepoužívejte.
tiskárny na stole
Druhou variantou jsou tonery autorizované a kvalitní. Jednou z nejkvalitnějších náplní je toner hp652. Jedná se o náplň, díky které budou všechny vaše dokumenty (včetně fotografií) v té nejvyšší kvalitě. Sice jsou dražší, ale zato vám vydrží i podstatně delší dobu. Zároveň můžete být v klidu, neboť vaše tiskárna není ničena.
Pokud si stále nejste jistí, určitě volte dražší a autorizované barvy. Levnější varianta může být lákavá, ale jen do doby první poruchy. Následně se vám velice prodraží veškeré opravy nebo koupě zcela nové tiskárny a věřte nebo ne, za takové problémy to nestojí.