V této době existuje mnoho přístrojů, které Vám mají ulehčit vaření nebo pečení. Dostáváte je k Vánocům a narozeninám, ale použijete je jednou a poté se na ně práší. Dnes si ukážeme pomocníky, na které po jejich prvním použití nedáte dopustit.

moderní kuchyň

Toustovač s výměnnými nástavci

Není toustovač jako toustovač a opravdu je tomu tak. Pokud si tento typ s výměnnými nástavci pořídíte, tak určitě nebudete litovat. V tu ránu si budete moct udělat klasický toust, vafli nebo si klidně i ogrilovat maso, záleží jen na tom, jaký nástavec si zvolíte. A doopravdy je to výhodnější mít všechno v jednom, než mít doma pět různých přístrojů, že? Ušetří Vám to nejen místo, ale i peníze. Tento druh toustovače vyrábí například značky ETA, Sencor nebo Klarstein.

Rychlovarná konvice s nastavitelnou teplotou

Zalijete si čaj a musíte dlouho čekat, než vychladne? Od teď už ne! Zkuste si pořídit konvici, na které si můžete zvolit Vámi požadovanou teplotu pro ohřev vody – rozmezí je většinou mezi 55-100 °C. Například zelené čaje není dobré zalévat vroucí vodou, ale naopak bylinné ano – s tímto druhem konvice tak docílíte správné přípravy a můžete si čaj plně vychutnat. O tento typ se opět postarala ETA, ale třeba i česká značka Concept.

Stolní mixér

Dnes si můžeme zakoupit stolní mixéry, které si poradí opravdu se vším. Máte v oblibě krémové polévky a vždy když je mixujete tyčovým mixérem, tak jste celí poprskaní? Pokud ano, tak toto pro Vás může být ulehčení, jednoduše nalijete vařenou zeleninu s vodou do mixovací nádoby a můžete mixovat i se zavřenýma očima. Pokud jste milovníci smoothies a používáte mražené ovoce, tak to opět není problém. Díky tomuto přístroji budete mít smoothie bez kousků za pár sekund. Tento pomocník si také najde uplatnění při výrobě domácí zmrzliny, oříškových másel nebo třeba při mletí strouhanky.
potraviny na stole

Food processor

To nejmenší nakonec. Určitě také nemáte v oblibě krájení cibule a následné slzení a štípání očí, ale to asi nikdo z nás. Food processor Vám toto dokáže zpříjemnit, stačí do něj cibuli nakrájenou na větší kusy vložit a zapnout ho. Naseká Vám cibuli nadrobno a bez slziček. Můžete ho samozřejmě využít na nasekání i jiné zeleniny, třeba do salátů nebo pomazánek.