Film na festivalu v Benátkách byl přijat se stálou ovací a dostal skvělé recenze. Roman Polański se vrací se svým nejnovějším filmem „Officer and Spy“. Epický thriller byl založen na nejprodávanějším románu Roberta Harrisa a již získal skvělou kritiku. „Návrat mistra“ – taková slova mohl slyšet Roman Polanski po představení filmu na Benátském festivalu. „Officer and Spy“ získal cenu Grand Jury Award a cenu FIPRESCI a také skvělé recenze.
lidé v kině v mobilem

Jaký je tedy nejnovější film Polańského, režiséra filmu Pianista?

Film vypráví příběh založený na faktech Alfreda Dreyfuse – francouzského důstojníka, který byl odsouzen k doživotnímu vězení za zradu své vlasti a poslán do vyhnanství. Nový šéf zpravodajské služby, Georges Picquart, brzy po Dreyfusově věznění zjistí, že byly vytvořeny důkazy proti odsouzenému. Picquart se rozhodne zveřejnit pravdu za každou cenu, a to i na úkor odporu vůči svým nadřízeným. Sázky v této hře jsou obrovské: odhalení pravdy způsobí velký mezinárodní skandál, který změní průběh historie.
projektor v kině

Koho uvidíme na obrazovce?

V novém filmu uvidíme: Oscara, kterého hraje Jean Dujardin (herec známý z filmů: „Umělec“, „Vlk z Wall Street“), Louis Garrel a Emmanuelle Seigner.  Film natočil vynikající polský kameraman Paweł Edelman z filmu „Pianista“, který trvale spolupracuje s Polanským.
Jak připouští Polański, myšlenka natočit film o případu Dreyfuse se v hlavě režiséra rodila už dlouho.
„Dlouho jsem chtěl natočit film o případu Dreyfuse, ne jako kostýmní drama, ale jako špionážní příběh. Tímto způsobem můžete ukázat podobnost historického skandálu s tím, co se děje v dnešním světě: pronásledování menšin, absurdní bezpečnostní opatření, tajné vojenské soudy, tajné vládní agentury, skrytá fakta, vytváření falešných zpráv a zuřivý tisk“ – říká Roman Polanski.
Film vykresluje to, jak se historie opakuje, a jeden muž, přestože všichni bojují za spravedlnost, může změnit průběh událostí. Perfektní intriky ukazují systém, v jakém se dnes nacházíme.