Možná se tomu budete divit, ale i samotní odborníci tvrdí, že se stále mezi nejoblíbenější investice nachází ty do domů nebo nájemních bytů. Takové investování do nájemního bytu je považováno za velmi konzervativní. Lidé, kteří tímto způsobem investují si stále myslí, že tím vydělávají na něčem, co je vlastně jejich majetkem. Když se nad tím člověk zamyslí, něco na tom opravdu bude. Nic ale nemusí jít úplně po másle.
moderní minimalismus

Určitě jsou zde nějaké body, které musí být splněny. Například tedy to, že takový byt musí být v tom nejlepším stavu. Rozhodně by nikdo nechtěl bydlet v bytě, který se rozpadá. Není nic příjemného, když vám v noci začne padat taková omítka na hlavu. Jestliže se byt v takovém stavu nachází, nezbývá vám nic jiného, než najmout opraváře a to vás může vyjít pěkně draho.
minimalistický obýváka

Dalším důležitým bodem je určitě najít takového nájemníka, na kterého bude opravdu spolehnutí. V dnešní době to totiž není vůbec jednoduché. Říká se, že nejlepší jsou doporučení. Není ale dobré na to úplně spoléhat.

Nejlepší je, když do takového bytu nebo domu investujete ze svých peněz. Ať už jsou naspořené nebo děděné. Pokud byste si totiž museli půjčit, bohužel je možné, že se jejich navrácení bude protahovat a o to určitě nestojíte. Může se jednat o hypotéky nebo například o spoření.
moderní návrh

Každý člověk, který kdy nějaký ten byt pronajímal, ví, že sehnat nájemníky, kteří budou opravdu spolehliví a navíc budou platit ve stanovený termín je velký úspěch. Určitě mezi takové spolehlivé nájemníky můžeme zařadit mladé páry, jednotlivce nebo nějakou mladší rodinku.

Před tím, než se rozhodnete, že budete nějaký ten dům nebo byt pronajímat, byste se měli zamyslet nad tím, jestli to vážně chcete. Mohou totiž kolem toho být i starosti. Je to ale i jedna z možností, jak konzervativně investovat.