Když má podnikatel hluboko do kapsy, neobejde se stejně jako kdokoliv jiný nejednou bez nějaké té půjčky. Protože bez peněz se podnikat nedá; bez těch nelze ani nakoupit materiál, ani zajistit energie, ani zaplatit nájem, ani poskytnout výplaty zaměstnancům a kromě toho a mnoha dalších věcí uživit i sám sebe.
Ovšem stejně jako leckdo jiný to ani podnikatelé nemívají se sháněním půjček zrovna jednoduché. Stačí, aby měl ten který z nich nízké příjmy nebo velké dluhy, případně i jiné nedostatky, a už od něj dávají banky i další potenciální investoři ruce pryč. Protože půjčovat peníze někomu, kdo je v nouzi, vždy obnáší riziko, že už se člověk se svými financemi nikdy neshledá, a to se nechce nikomu jen tak riskovat.
Ovšem pro snad každého z podnikatelů, i kdyby byli v opravdu značné nouzi, se nějaké to řešení najít dá. Vždycky se najde někdo, kdo je ochoten při splnění svých podmínek dotyčnému svěřit nějaké ty finance.

české koruny

Nejjistějším způsobem, jak v takové situaci přijít k penězům, je americká hypotéka bez registru. Jde tu o druh podnikatelského úvěru, který nezbytně nevyžaduje ani jedno z toho, čeho se podnikatel v nouzi tolik obává. Není tu rozhodující ani výše příjmů, ani absence záznamů v registrech dlužníků, není tu třeba dokonce ani nic platit předem. A podmínky takové půjčky jsou natolik přehledné, že nehrozí, že by se v nich mohl ukrývat nějaký ten dobře utajený háček, který by mohl nepozorného dlužníka přijít draho.

financování

A naopak jsou tu v podstatě samá pozitiva: kromě těch již zmíněných je to třeba bezúčelovost, tedy fakt, že dlužník může ony peníze použít skutečně na cokoliv, může jimi zaplatit to, co ho zrovna nejvíc pálí, včetně starších dluhů a exekucí, možnost půjčit si třeba až na třicet let nebo naopak půjčené peníze kdykoliv bez sankcí předčasně splatit, pevně stanovené leckdy i hodně nízké úroky, možnost získat peníze třeba i již do čtyřiadvaceti hodin od podpisu smlouvy a podobně.
Stačí, když je dotyčný podnikatel plnoletý a má nějakou nemovitost, již by mohl dát do zástavy, případně zná někoho, kdo by se za něj zaručil nemovitostí svou. A vše ostatní už je hračka.
A proto podnikatelé sázejí na tento nebankovní finanční produkt. Jenž nikdy nezklame.