Každý by se měl ve svém životě věnovat něčemu, co ho baví a má z toho radost. Dlouho už jste tápali po tom co dělat, pojďme se společně blíže seznámit se squashem. Pokud jste alespoň trošku nadaní na sport, tak neváhejte, oslovte kamarádku a běžte sportu naproti. Nejen, že si užijete spoustu zábavy, ale uděláte i něco pro svoje zdraví a zlepšíte si fyzickou kondici.hráči na kurtu.png

Tak tedy už k samotné hře squash. Je to pohybová hra, která se hraje na kurtu o délce necelých deseti metrů a šířce necelých šesti a pul metru. Na hru samotnou jsou potřeba dva hráči, kteří by měli být vybavení každý svojí raketou a alespoň jedním míčkem. Nemusíte mít strach, pokud si to chcete pouze zkusit, než začnete hrát pravidelně, spousta míst nabízí vybavení k zapůjčení. Míčky jsou dva druhy, jeden označený modrou tečkou, ten slouží pro začátečníky. Druhý je označený dvěma žlutými tečkami, ten slouží pro pokročilé hráče. Samozřejmostí tohoto druhu sportu je sálová obuv, která vám zlepší pohyblivost. Nemusíte si kupovat boty za velké peníze, ze začátku Vám postačí klasické sálové boty, za pár stovek.
Hraje se na tři sety do jedenácti bodů, kdy vždy musí set skončit o rozdíl dvou míčku. Hráč podává z jednoho z menších čtverců, kdy vždy musí mít alespoň jednu nohu ve čtverci. Míček musí, dopadnou de většího čtverce protihráče. Podání se střídá vždy při ztrátě bodu. Nemusíte se bát, hra není nějak časově omezená, takže pokud nebudete moct, dejte si pauzu a pak na hru jednoduše navažte. Mějte však na paměti, že každá odehraná minuta na kurtu se počítá.

sportující žabáci.jpg
Hra bude určitě velkým zpestřením vašeho všedního dne. Nebojte se změnit Vaší denní rutinu, určitě k Vám tento sport přilne. Budete se, cítit mnohem lépe, velkou přednosti je zlepšení zdraví a svojí kondice. Není nad to, když je Vaším hobby sport, který Vás baví.