Galanterie je často vnímána jako starší typ obchodu, který je určený vyloženě jen pro kamenné prodejny. I galanterie může být v moderním hávu eshopů. Koupíte v nich úplně to samé, co v těch kamenných ale z pohodlí domova, a především mnohem rychleji, než nákupem v kamenné prodejně. Jediné co, tak musíte počítat s tím, že doručení balíčku může chvíli trvat. Co všechno by měla kvalitní galanterie nabízet?výšivka a nitě
Pomůcky k šití
Šití jak v ruce, tak na stroji je i v dnešní době velice oblíbené. Galanterie se zaměřují především na menší podnikatele a domácí švadleny. Koupit můžete nitě, špendlíky, jehly, gumy, všechno, co potřebujete k šití. Koupíte i pomůcky k šicím strojům, knoflíky, nažehlovací látky, výztuhy a podobné speciality. Navíc většinou ve více barvách i typech. Jenom tak dosáhnete nejlepšího výsledku.
Pletení a háčkování
K pletení i háčkování potřebujete především háčky, pletací jehlice, vlny různé tloušťky, různých barev a ideálně i z různých materiálů. Hodit se vám budou různé tloušťky a délky jehlic i háčků. Ideální je mít aspoň 3 velikosti háčků a jehlic, abyste mohli háčkovat či plést z různých materiálů.
Látky všeho druhu
Látky jsou základem pro šití i pro různé výtvarné techniky. Látky mají různé gramáže, rozdílné materiály, barvy, způsoby barvení… Každá látka se hodí na něco jiného. Navíc můžete koupit třeba i bavlněné úplety v různých barvách. Dnes jsou velice oblíbené třeba i látky softshellové, které mohou být jak zateplené, tak i nezateplené – takzvané zimní a letní. Jedná se o nepromokavou látku, která se dá kombinovat právě s úplety či s dalšími materiály.nitě a špendlíky
Nebojte se nakupovat v galanteriích na internetu, opravdu v nich seženete pro šití, pletení či háčkování vše potřebné. V galanteriích seženete opravdu vše na jednom místě, od jehel až po kvalitní vlnu, látku či plsť. Třeba textilní galanterie od Prima obchod, vám nabídne vše na jednom místě.