Jednou ze základních vizitek každé firmy je i čistota jejího sídla. Vše by mělo být bez poskvrnky, nikde by neměl být prach a už vůbec žádné skvrny. I proto naprostá většina z nich zaměstnává uklízečku, která má tyto práce na starosti.

Ta se však stará jen o běžný úklid. Ano, utře prach, vytře, vyluxuje. Jednou za čas je však potřeba provést důkladnější čištění. Tato práce je pak svěřována externím profesionálním úklidovým firmám, a to především z toho důvodu, že při této činnosti může snadno dojít k poškození. Stačí, aby se použil nevhodný přípravek při čištění lina či čalouněné pohovky, a už vznikne škoda, která nemusí být zrovna malá.

uklid5

Jednou z věcí, které je potřeba takto jednou za čas vydrhnout, jsou koberce. Těm je potřeba věnovat zvláštní pozornost, neboť po nich denně šlapou nepřezutí lidé, kteří na svých botách mají prach i jinou špínu z ulice, kterou navíc ještě zašlapou hluboko do vláken. A to se prostým vysáním rozhodně neodstraní.

Tím co může majitele firmy, který si takovýto velký úklid objedná, může být u čištění koberců ceník Wismont-cisteni.cz. Ten totiž nebývá zrovna nízký. A tak chudák majitel přemýšlí, zda si neúčtují zbytečně moc a neokrádají jej tak o peníze. Co vše je tedy v této ceně zahrnuto?

V první řadě jsou to mzdy pracovníků. I ti totiž chtějí dostat za svou práci zaplaceno. A je to samozřejmé, přeci jen kvůli tomu ji dělají. Sem je však potřeba započítat nejen jejich čistou mzdu, nýbrž také odvody na daních, sociálním či zdravotním pojištění.

koberec1

Další velkou položkou jsou použité přípravky. Ty kvalitní totiž nejsou levné, a čím větší je plocha koberců, které je třeba vyčistit, tím více se jich spotřebuje. A tím déle nad tím samozřejmě zaměstnanci stráví.

Započítat sem musíme také jejich přepravu. Obvykle totiž jezdí služebním vozem, a i zde zaplatí pohonné látky i amortizaci zákazník.

Není tedy divu, že je cena tak vysoká. Ale na druhou stranu, budete mít jistotu, že práce bude skutečně dobře odvedena. A to je to hlavní.