Když má člověk záznam v registru dlužníků, celkem oprávněně se obává, že mu další půjčku jen tak nedají. A pokud zavítá do některé z bank, dají mu v tomto ohledu za pravdu. Protože s někým, kdo má takto pošramocenou pověst, se klasické banky zaplést netouží.
Co by jenom v tu chvíli dal takový člověk za to, kdyby existovala nějaká půjčka, při níž do toho zpropadeného registru nenahlížejí!
A jak se potom zaraduje, když uvidí nějakou tu nabídku finančního produktu, který je „bez registru“!

české koruny

Tedy dokud nezjistí, že jakkoliv se to nazývá dejme tomu hypotéky bez registru, do registru mu nahlédnout každopádně hodlají. Takové zklamání!
Ovšem zklamání, jež není vůbec na místě. Protože je tu přece jenom jistý rozdíl ve srovnání s klasickými bankovními produkty.
V případě půjček „bez registru“ se totiž do registru nahlíží, ovšem nikoliv s úmyslem žadatele diskvalifikovat, pohřbít jeho naděje. Jde tu jenom a pouze o snahu zjistit, jak si tento po ekonomické stránce stojí a zda bude schopen půjčku, o niž žádá, splácet. Aby se neposkytovaly peníze někomu, kdo už je natolik předlužen, že by to v žádném případě nezvládl a nová půjčka by tak byla v jeho případě jenom dalším hřebíčkem do rakve.

peněženka

Takže se u půjček „bez registru“ rozhodně není třeba bát, má-li člověk nějaký ten banální záznam. Právě naopak – v případě toho, kdo takový záznam nemá, lze doufat v to, že třeba právě u zmíněné hypotéky bez registru dosáhne nižších úroků, polovičních v porovnání s těmi běžnými.
Takže i když se tu do registru nahlíží, člověk nakonec potřebné finance získá.A může je použít na cokoliv, co souvisí s jeho podnikáním, třeba i na výplatu exekucí, splacení předchozích půjček a podobně. S možností splácet následně půjčené peníze hodně dlouho po malých splátkách.
Takže nikomu nespílejte, až přijdete do nebankovní společnosti, a oni vám nahlédnou i tam, „kam nemají“. Je to jen pro vaše dobro.