Symptomy a příčiny

Pravděpodobně nejběžnějším menstruačními problémy jsou bolesti břicha a křeče, které se někdy mohou rozšířit do zad a dalších částí těla. Důvodem jsou kontrakce dělohy. Kvůli ztrátě krve také mnoho žen trpí deficitem železa, což se může projevit například únavou nebo závratěmi. Jiné typické příznaky zahrnují bolesti hlavy, potíže s trávením nebo nevolnost. Také změny nálady jsou běžné pro mnoho žen těsně před nebo během období. Konec konců, tělo je vystaveno významným výkyvům hormonů během této doby.
cvičení v tělocvičně
Důležité:než využijete domácí prostředky, poraďte se s vaším gynekologem o vašich menstruačních křečích. Nemoci, jako je endometrióza, která může být příčinou vašeho stavu, by měly být buď vyloučeny, nebo léčeny. Pokud jsou příznaky tak závažné, že se cítíte špatně, stojí to za odborný pohled! Možná vaše tělo potřebuje více odpočinku, sportu nebo zdravější stravu? Možná máte ve svém životě příliš mnoho spěchu a stresu?
Přestože léky proti bolesti nebo pilulky pro "regulaci cyklu" slibují rychlou pomoc, potlačují pouze příznaky a nevyřeší skutečné problémy.
čaj na knize

Teplo je nejlepší domácí lék na menstruační křeče

Nejlepší lék na bolesti břicha a křeče je teplo. Přehoďte si přes sebe svou oblíbenou dekou a na žaludek si dejte horkou lahev, nebo použijte teplý polštář. Dopřejte si horkou relaxační vanu a šálek čaje, abyste se zahřáli zevnitř. Teplo uvolňuje svaly a kontrakce dělohy jsou slabší.

Domácí prostředky: zázvorový čaj a kmínový olej

Nejen teplo, ale také čaje mohou být antispastické. Zvláště cenný je zázvorový čaj, protože působí proti nevolnosti, posiluje imunitní systém a oběh. Šalvějový a heřmánkový čaj pomáhají před křečemi, nevolností a bolestí břicha. Existují také různé ženské čaje, což jsou bylinné směsi, které jsou speciálně šité na míru ženskému organismu během menstruace. Kmínový olej pomáhá zejména, pokud je konzumován pravidelně. Můžete jej například použít ke zdokonalení salátů nebo orientálních jídel.
 

Zdravý životní styl pomáhá proti menstruačním problémům!

V neposlední řadě je to zdravá, vyvážená strava a dostatečné cvičení, čerstvý vzduch a spánek, které jsou důležitým předpokladem pro menší nepohodlí během menstruace. Pokud je to možné, zapomeňte během svého období na kávu a alkohol. Ujistěte se, že konzumujete dostatek železa. Také hořčík je v této době velmi důležitý kvůli jeho antikonvulzivnímu účinku. Cvičení během této doby může být dobré, ale nemusí – poslouchejte vaše tělo a nenuťte se! Někdy stačí, abyste nebyli tak sami sebe tak přísní, nemusíte během svého období vykonávat vše na nejvyšší úroveň.