Nejoblíbenější příslušenství

Kdybychom vypsali anketu s cílem zjistit oblibu různých autopříslušenství, asi bychom se dopracovali k očekávanému závěru – na jedné z prvních příček by se pravděpodobně umístilo tažné zařízení. Praktičnost zkrátka u nás, Čechů (a samozřejmě je tím myšleno i Slezanů a Moravanů), vítězí před tunningem, sportovní vizáží a různými doplňky, využitelnými jen sporadicky. Tažné zařízení na auto Daihatsu Amsa se hodí na plánované akce i neočekávané události.

vozík na tažné zařízení

Stěhování nebo vyklízení – potřebujete převézt na chalupu starou postel, zbavit se haraburdí ze sklepa, vyklidit garáž a půdu před rekonstrukcí, anebo zvládnout svépomocí stěhování menšího bytu na kratší vzdálenost? Koule za autem a přívěsný vozík si s tím hravě poradí, ale hlavně máte dostatek času, vše proběhne v poklidu, nemusíte si kvůli tomu pronajímat dodávku nebo řešit spolupráci se stěhováky. Naplánujete si akci podle svého a jediný, kdo vás může omezit, jste vy sami.

Zahrada a chalupa – každý, kdo má chalupu, se asi stěží obejde bez auta. Cestovat každý víkend na chatu autobusem s několika plnými taškami je vyloženě hazard se zdravím. A co teprve, potřebujete-li tam dopravit sekačku na trávu, přivézt sazenice tújí, metrák zeminy nebo písku, cement a vápno na stavbu zídky. Samozřejmě můžete požádat o výpomoc sousedy, kamarády, nebo si takovou službu zaplatit, to je ale neekonomické a kvůli dobrým přátelským vztahům ani příliš vhodné.

vozidlo Daihatsu

Nosič na kola – tažné zařízení s připojeným stojanem až na čtyři kola (i elektrokola) je nejoblíbenější způsob, jak je převážet i na dlouhé vzdálenosti bezpečně a hlavně pohodlně. Takto naložená kola nezvyšují těžiště auta ani spotřebu pohonných hmot, vejdete se s nimi i pod přístřešek či nízkou garáž, dobře zaparkujete i v podzemních nebo patrových garážích. Nosič kol nevyžaduje pracnou montáž, jak tomu bývá u střešních nosičů, a bicykly nemusíte zvedat až nad hlavu, takže je do nosníků dokáže nasadit i žena.