Mnoho lidí už nevyhovuje bydlení v nájemním bytě, kde jsou nájemní ceny velmi vysoké a touží po vlastní bydlení, kde by byli svým vlastním pánem. Pokud patří i vy mezi ty nadšence, kteří by chtěli bydlet ve vlastním, ale nemají potřebné miliony pro výstavbu, může být pro vás modulární architektura skvělou alternativou. Jedná se o levné bydlení, které zpočátku rozhodně ocení hlavně mladí lidé, kteří nepotřebují tolik prostoru nebo pro starší pár, který se chce na stáří usadit na venkov. Tento druh bydlení má rozhodně řadu výhod, ale také spoustu nevýhod a my si je dnes společně představíme.
domeček na trávníku

Nepleťte si tento druh bydlení s karavanem!

Na první pohled sice může představovat samotný karavan, dokonce má i podvozek s kolečky, výsuvné podpěry a ojí s přípojným zařízením, ale ty jsou určeny hlavně pro snadnou manipulaci přímo na pozemku. Mobilheim prahaje skvělým místem, kde se vám sen o vlastním bydlení splní. Jenže není to jenom samotný dům, co by vám k bydlení stačilo. Budete potřebovat dostatečně velký pozemek, zpevněné místo, kde bude dům stát, přípojky elektřiny a vody, dále potom kanalizaci ne jímku.

Modulární domy už bývají z větší části vybaveny kuchyňskou linkou, obývacím pokojem s jídelním koutem, ložnicí, WC a koupelnou. Navíc domky můžete dále sestavovat do různých kombinací a velikostí, která už pak skutečně mohou nahradit klasické bydlení v rodinném domě.
zasněžená chata v horách

Jak vybrat?

Při výběru bychom se měli nejprve zamyslet a ujasnit si, k jakým účelům chceme dům využívat, zda pouze pro rekreační účely, kdy přijedeme jednou týdně „na chatu“, nebo pro nás bude lepší vyhlídka celoročního bydlení. Podle toho se pak budete rozhodovat, zda vám stačí dům zateplený nebo se spokojíte s tím sezónním. Od toho se samozřejmě odvíjí i jeho konečná cena. Ta se může pohybovat třeba jenom kolem 60 000 korun, ale může se vyšplhat klidně k milionu.