Říká se, že je lepší vyhořet než se přestěhovat. A jak se přestěhovat https://www.odnesto.cz/jak-se-prestehovat-s-detmi-zabavne-a-bez-stresu/? Ale nevěřte tomu, jen si představte, že byste se vrátili do vašeho obydlí, které jste ráno pečlivě zamkli a při návratu zjistíte jen pozůstatky bytu, z kterého se valí dým, vše špinavé, zničené, ohořelé a co zbylo, nedá se kvůli nepříjemnému zápachu použít. Spolu se vším lehly popelem vaše dokumenty, pojistky, nezaplacené účty, pasy, bankovní karty, které pro jistotu necháváte doma. Máme pokračovat? Asi ne. Snad jsme vás přesvědčili, že se raději přestěhujete, než abyste vůbec vyslovili s povzdechem: „To už je lepší vyhořet!“

stěhování nábytku

Vezměte to z druhé a té lepší stránky. Proč se vlastně vůbec stěhujete? Do většího prostornějšího bytu? Budete mít blíže do zaměstnání či děti do školky nebo do školy? Blízko vašeho bydliště jsou sportovní zařízení, která jste zvyklí navštěvovat a nemusíte tudíž už nikam za sportem dojíždět ani vy, ani vaše děti? Hned za rohem u domu se skví zastávka hromadné městské dopravy, takže i když ráno zaspíte, nepřijdete do práce pozdě, protože stihnete doběhnout na autobus? A navíc je v blízkosti vaše oblíbené nákupní středisko? Když si s odlehčeným úsměvem odpovíte na všechny tyto otázky kladně, třeba zjistíte, že pro vás bude lehké se přestěhovat a možná se začnete i těšit. A jakmile se nabudíte, práce vám půjde rychle od ruky.

Při balení budete energičtější, rozhodnější, lépe dokážete selektovat věci – které ano, sebou – které věnujete známým – které holt už dosloužily a poputují do sběrného dvora.

stěhování dítě

Zapojte do balení věcí i vaše děti. Nezapomínejte, že ve svém dosavadním bydlišti měly kamarády, byly zvyklé na známý prostor okolo bytu, na stejnou cestu do školy a ze školy a najednou se vše mění. Proto jim i vysvětlete, proč se stěhujete, zajděte se s nimi podívat do nového místa a najděte něco, co je zaujme, co se jim bude v novém bydlišti líbit. Připravte je také na to, že budou mít třeba větší pokojíček, budou si moci vybrat nějaký nový pěkný kousek nábytku do pokoje. A věřte, že se nakonec všichni začnete těšit na nové působiště, kde vám přejeme, abyste se co nejdříve zaklimatizovali a bylo vám v novém příbytku dobře.