Pokud jste odpověděli ano, pak na tom není nic zvláštního, asi jste prostě jen mediální nebo i skutečný extrovert.
K čemu slouží?
1.       Kontakt s jinými lidmi
Pokud jste delší dobu například mimo zaměstnání, ať už z důvodu nemoci, péče o děti nebo z jiné příčiny, můžete se dostat do sociální izolace. Najednou nemáte přehled, co nového je v životě vašich kolegů, přátel, známých. K tomu vám dobrou službu udělá facebook ( a nebo taky další jiná sociální síť), díky které jednoduše zůstanete s ostatními v kontaktu. I když jen virtuálně.
facebook na mobilu
2.       Prodej
Velmi efektivně se dá na sociálních sítích cokoliv prodat. Ano, již dávno nejde jen o to mít tam svůj účet (profil) a vyměňovat si zprávy s přáteli. Postupem času se vyvrbili další možnosti, jak tyto sítě využít. Díky rychlému zpětnému kontaktu probíhá komunikace mezi prodávajícím a kupujícím velmi dobře.
3.       Prezentace
Pokud začínáte v něčem podnikat či se zabýváte něčím, o čemž chcete dát světu vědět, založte si stránku s konkrétním obsahem a do jisté míry lze takto nahradit „reklamu“ na klasických webových stránkách. Nebo kombinace facebooku a vlastního blogu nebo vlastních stránek zdá se být velmi nápomocnou alternativou.
4.       Skupiny
Komunity, skupiny lidí s podobným zájmem, problémem, stejným zaměřením – i prostřednictvím virtuálního světa se jde takto shlukovat a řešit podobná témata, diskutovat, poradit. I když právě ony internetové diskuze by asi vydaly na jednu samostatnou kapitolu, lidé skryti pod rouškou anonymity bývají neurvalí, drzí a nepříjemní.
 líbí se mi
Určitě by se dalo přijít i na další možnosti využití sociálních sítí a stejně jako u všeho – může dobře sloužit, ale i uškodit. Je na místě rozvaha při sdělování osobních informací na internetu, nikdy si nemůžeme být jisti, kdo proti nám tu nebo tu informaci zneužije. A na co používáte facebook vy?