Ačkoliv je doba prvorepublikových gentlemanů, typu Oldřicha Nového, nenávratně pryč, přeci se najdou mezi dnešními muži ti, kterým rozhodně není jedno, jak vypadají. Zvláště, když to vyžaduje jejich společenské postavení.
modrý oblek s kravatou
Dokonale padnoucí oblek by měl mít ve svém šatníku ale každý muž, nejen ten, u kterého to vyžaduje jeho zaměstnavatel. Každému se může stát, že mu jednoho dne přijde do schránky pozvání na nějakou významnější společenskou akci. Takovou šanci by bylo bláznovstvím, nechat si ujít.

Při takových příležitostech se dají navázat nové kontakty, které může upotřebit
o muž, pokud podniká a potřebuje se posunout o kousek dál
o mladík, který hledá zaměstnání a zatím mu všude nabízejí jen práci
o pokud je pozvaným otec, který má doma už dlouho neprovdanou dceru.
A jelikož, jak známo, štěstí přeje připraveným, je potřeba svůj zjev zdokonalit.
parfém Boss

I muž může mít šperk

Skvěle padnoucí oblek, k němu dokonale barevně sladěná kravata, boty známé italské značky, košile nejnovějšího střihu. Myslíte, že je to vše? Tak to budete stejně fádní jako většina mužů, kteří jsou na tu akci pozváni. Ale Vy přeci chcete vyniknout, chcete, aby si Vás všimli právě proto, že jste výjimečný.

Chybějí Vám manžetové knoflíčky. Muž má oproti ženě tak trochu nevýhodu. Nemá takový výběr ve špercích a ostatních doplňcích. Proto je potřeba využít možností, které se mu nabízejí.

· Pokud je událost, na kterou jste pozván, opravdu slavnostní, je potřeba tomu přizpůsobit i tento doplněk. Volba manžetových knoflíčků bude tedy jasná – musejí být výrazné, lesklé a rozhodně nebude od věci, když se budou pyšnit nějakým tím kamínkem.

· Jestliže ale máte už tuto akci za sebou a pomocí těch nových kontaktů jste konečně našli lepší místo, pak na přijímací pohovor volte raději něco umírněnějšího. Bylo by trapné, kdybyste zářili více než Váš budoucí šéf.