Dětský pokoj může být v některých rodinách na okraji zájmu, zvláště zpočátku, kdy se miminko teprve narodí, a je ve velmi těsném kontaktu s maminkou v ložnici. Tehdy není nutné mít dětský pokoj zařízený moderním nábytkem a funkčními doplňky, ale jak dítě odrůstá, a mění se jeho požadavky, je vhodné se návrhy dětských pokojů bydesign.cz zabývat nejen povrchně, ale počítat již s každým detailem. Co by vás mělo zajímat a čemu věnovat nejvíce pozornosti?

dětský pokoj

Barvy – jestliže zařídíte dětem pokoj v šedé a černé barvě (mimochodem, černé dětské kočárky už běžně jezdí po ulici), riskujete, že jim to výrazně naruší psychický vývoj osobnosti, a mohou se z nich stát depresivní, agresivní a nešťastní jedinci, což se vám pak promítne v rodinných vztazích, a vlastně se vám to také vrátí jako bumerang. Nebuďte pošetilí a dejte přednost pastelovým barvám, děti je milují a odrazí se to na jejich chování prakticky okamžitě. Pastelové barvy budou mít pozitivní vliv i na vás samotné.

Podlahová krytina – pamatujte na to, že děti budou doma chodit v ponožkách, které mohou podkluzovat, proto není příliš vhodná plovoucí podlaha ani dlažba, a je lepší vsadit na celoplošný koberec. Ovšem pokud máte podlahové vytápění, tam je předpoklad, že budou děti doma chodit i v zimních měsících naboso, a bosá chodidla na plovoucí podlaze, vinylu ani dlažbě nepodkluzují.

pokojík v podkroví

Nábytek – do volby nábytku zasahuje praktičnost i vzhled. V první řadě byste se měli zamyslet nad tím, kde a jak budou vaše děti trávit přípravu do školy a volný čas. Doporučit bychom vám mohli psací stůl pod oknem, kde je nejvíce světla, a třeba po celé délce místnosti nebo zalomený do tvaru písmene L. Dostatečně velká pracovní plocha je pro děti velmi důležitá, a to nejen pro psaní domácích úkolů, ale i pro výtvarnou činnost a zábavné tvoření. Co se týče úložného prostoru, výhodná je zejména skříň na míru s posuvnými dveřmi, které v prostoru nepřekáží tak, jako křídlové, a na jedné ploše dveří vysoké zrcadlo.

Svítidla – až budete vybírat vhodné svítidlo na strop, na noční stolek či psací stůl, poraďte se s odborníkem, například s elektrikářem, které typy krytů a vypínačů jsou bezpečné. Nač riskovat smrtelný úraz elektrickým proudem, který je právě u lampiček velmi pravděpodobný.