Pergola Pergoly Trutnov je ozdobou každé zahrady, jestliže je volena uvážlivě, s citem a z vhodného materiálu. V tomto směru mají výhodu pergoly zhotovené ze dřeva.

Co můžete očekávat od dřevěné pergoly

Dřevo uklidňuje – veškeré přirozené a přírodní materiály mají ten vzácný dar zklidnit psychiku. Je to zřejmě proto, že jsme všichni součástí přírody, že do ní zapadáme, že jsme tudíž každý jedinečnou součástí jednoty – jednoho celku, a že jsme také na této planetě „na jedné lodi“. Dřevo před jeho zpracováním obýval živý strom, byla to jeho tělesná schránka, na jejíž letokruzích jsou zaznamenány všechny děje v průběhu jeho životního cyklu. Co letokruh, to záznam. Není to nic umělého, co vytvořil člověk v laboratoři či v dílně, každý si to uvědomuje, každý to ví.

zahradní pergola

Dřevo dobře ladí s okolím – zvláště na zahradě plné zeleně, s okrasnými dřevinami a květinami, vyniká pergola z masivního dřeva, ať je napuštěná jakoukoli povrchovou lazurou. Do zahrady prostě perfektně zapadne, podobně jako zahradní dřevěný altán nebo přístřešek či kůlna. Pergola může mít jakoukoli výšku nebo tvar, může být zastřešená kanadským šindelem nebo odkrytá, může se po jejích bocích pnout břečťan či psí víno a vždy to bude funkční ozdoba venkovního prostoru.

pták na pergole

Můžete si pod ní hrát nebo cvičit – samozřejmě, že pergolu využijeme obvykle pro posezení s knihou, s hrnkem klasické či čekankové kávy, pro romantickou snídani za slunečního rozbřesku, všední či slavnostní oběd nebo večeři, ovšem je možné si tu zacvičit na čerstvém vzduchu a využít volný prostor i pro dětské hraní. Můžeme tu s dětmi skládat puzzle či stavebnici, oblíbené pexeso nebo nějakou deskovou hru. Pergola má však tu kouzelnou schopnost podporovat tvořivost, takže se tu dobře maluje, modeluje s plastelíny nebo píše nějaký poutavý příspěvek do internetového blogu.