Příchod miminka na svět je obrovská událost, kterou prožívají nejen samotní nastávající rodiče, ale i celá rodina a také přátelé. Poslední roky se k nám dostal trend baby shower, což je oslava, kde se odhalí pohlaví miminka. Lidem v okolí rodičů to má pomoct ve výběru dárků, ale vzhledem k tomu že se už na tuto akci dárky nosí, pro mnoho lidí postrádá smysl. Jde ale o to užít si příjemné chvíle, zábavu a společně strávený čas. Někteří rodiče tuto akci chtějí pořádat, jiní zase ne.

matka a dítě

Nezáleží na tom jestli chtějí rodiče odhalit pohlaví svého miminka přede všemi, a nebo si to nechají pro sebe až do porodu. Důležité je najít ten správný dárek, který nebude ležet zapomenutý ve skříni, a který neurazí. Existuje mnoho věcí, které rodiče potěší, a které by se rozhodně dávat neměly.

Co nekupovat?
Příliš osobní dárky nejsou vhodné. Mezi ně patří třeba odsávačka mléka nebo prsní či poporodní vložky. Vhodné nejsou ani přípravky na hubnutí nebo třeba na hemeroidy. Tyto pomůcky si maminka koupí sama, pokud je bude potřebovat. Proto se jim rozhodně vyhněte obloukem. Není nic horšího než když si maminka na oslavě mezi rodinou a přáteli vybalí z krabice něco takového.

baby shower

Ani dárkem pro děti se vždycky člověk netrefí. Pokud nevíte pohlaví, určitě nekupujte růžovou ani modrou, a raději vsaďte na neutrální barvy. S oblečením to nepřehánějte, a pokud budete chtít koupit třeba plenky, raději se zeptejte rodičů, jaké budou chtít používat.

Co potěší?
Protože narození miminka není levná záležitost, rodiče určitě ocení peníze nebo poukazy do drogerie, kde si sami vyberou co potřebují. Mezi vítané dárky patří i kojenecké soupravičky, které u nás najdete v barvách pro kluky i holky, a také v neutrálních tónech.
Vyvarujte se také nákupu postýlky a kočárku, to jsou věci které si rodiče musí a chtějí vybrat sami v klidu.