Ploty jsou zde už od pradávna a plní svojí funkci dodnes. Nejen, že zamezují vniknutí zloděje na pozemek, ale také vytyčují hranici pozemku, které může být v některých případech sporná. Pokud sháníte kvalitní plot, určitě byste měli vědět pár základních informací o plotech. V dnešní době jsou oblíbené ploty dřevěné, pletivové a také betonové. Každý z těchto plotů se od sebe liší a má trošku jiní vlastnosti.

plot (29)

Plot pletivový je zaručeně nejrozšířenější a využíval se i za války a dochoval se dodnes. Plotem se dá oplotit jakkoliv dlouhý pozemek a jeho cena je úměrná kvalitě. Během let se o plot nemusíte nijak moc starat a jeho realizace je poměrně rychlá a nenáročná. Plot se dá navíc opatřit ostnatým drátem, kterým odradíte zloděje. Další výhodou je zabránění zvěře, které mohou napáchat škody na ovocných stromkách a keřích.

Plot dřevěný je spíše už rarita. V dnešní době se už moc neobjevuje a to díky tomu, že se o něho musíme neustále starat. Každý rok se musí plot přetírat lakem, nebo lazurou aby vydržel dlouhé roky. Jeho pořízení Vás však nevyjde na velké peníze a jeho realizace je poměrně dost rychlá. Nejvíce se dřevěné ploty vyskytují na horách, kde dodávají tu správnou atmosféru u chat a chalup.

Plot (30)

Betonové ploty Lanškroun zaručeně předčí oba dva jmenované ploty. Jeho realizace je poměrně rychlá a vydrží Vám dlouhé roky bez ošetřování. Jeho výška může dosahovat až 3 metrů a zaručí Vám tak naprosté soukromí. Můžete si také vybrat z mnoha dekorů a výplní. Mezi další vlastnosti patří protihluková a povětrností bariéra. Navíc k plotu nepotřebujete žádné stavební povolení.

Pokud shání plot, o který se nebudete moct nějak moc starat, tak zvolte beton. Zaručeně se tento plot zamilujete a určitě odradíte zvídavé zloděje, které mohou být kdekoliv. Proto neváhejte a zarezervujte si termín realizace už nyní.